Dybowskiego 13 – zapamiętajcie ten adres!

WNS

Pracownicy naszego Wydziału oraz Wydziału Prawa i Administracji  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przenoszą się już do swojej nowej siedziby, która mieści się przy ul. Dybowskiego 13. Na początku października rozpoczną tam pracę ze studentami. To bardzo wyczekiwana chwila i ważna dla całej uczelni.

"Jedną nogą jesteśmy jeszcze w naszych starych budynkach przy ul. Żołnierskiej. A drugą - już w nowej siedzibie. Do 1 października będzie trwał proces wyposażania budynku" - mówi prof. Joanna Ostouch-Kamińska, dziekan Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie. "Sale dydaktyczne w większości są już gotowe. Rostawione są w nich stoły i krzesła. Ale brakuje jeszcze np. biurek dla prowadzących. Aule są wyposażone, ale brakuje w nich jeszcze tablic. W niektórych pokojach pracowników brakuje jeszcze mebli. Także jesteśmy w procesie. Jestem przekonana o tym, że skutecznie dobiegnie on końca, żebyśmy mogli 2 października powitać w tym budynku studentów."

A co czekać będzie na studentów w nowej siedzibie? "Jest tutaj mnóstwo nowości i udogodnień. Niezmiernie cieszymy się z tego, że ten budynek jest przystosowany do przyjęcia naszych studentek i studentów z różnego typu niepełnosprawnościami. Tego nam bardzo brakowało w starej siedzibie. A ten budynek jest wspaniale przygotowany. Mamy też sale dostosowane do konkretnych zajęć warsztatowych - np. do prowadzenia zajęć z treningu interpersonalnego. Mamy pracownię badań społecznych z lustrem weneckim, gdzie będzie można prowadzić np. wywiady focusowe. Mamy też salę kreatywną, gdzie przestrzeń można kreować w taki sposób, w jaki będą potrzebowali tego studenci i wykładowcy. Wszystkiego nie chcę zdradzać. Liczę trochę na efekt zaskoczenia studentów" - dodaje prof. Ostrouch-Kamińska.

Do zobaczenia w Kortowie!

Źródło: http://www.uwmfm.pl/news/126/czytaj/12041/pracownicy-wns-i-wpia-wprowadz...