DRODZY STUDENCI WNS UWM KOŃCZĄCY STUDIA W ROKU 2022!!!

Podstawowe informacje dot. ukończenia studiów

1. Student przystępuje do egzaminu dyplomowego po zaliczeniu wszystkich przedmiotów objętych programem studiów, złożeniu pracy dyplomowej  w systemie APD oraz uzyskaniu dwóch pozytywnych ocen z recenzji w/w pracy.

2. Termin egzaminu dyplomowego określony jest wg zasad zawartych w Regulaminie studiów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

3. Egzamin dyplomowy jest realizowany w trybie stacjonarnym w budynku Uczelni.

4. Praca dyplomowa powinna być wgrana do systemu APD i zaakceptowana przez promotora 14 dni przed terminem obrony, lecz nie później niż do 30 czerwca 2022r.  Egzemplarz pracy w formie papierowej nie jest składany w dziekanacie !!!

5. W wyjątkowych sytuacjach na wniosek studenta za zgodą Prodziekan ds. studenckich, termin złożenia pracy może być przedłużony do 10 września 2022 r., podanie w tej sprawie należy złożyć poprzez system USOS lub mailem do Prodziekana ds. studenckich marcin.chelminiak@uwm.edu.pl

6. Informacje dot. prac dyplomowych:

Praca musi posiadać:

-   stronę tytułową w języku polskim i angielskim (lub innym języku kongresowym), na której umieszczone są: nazwa Uczelni, nazwa Wydziału, tytuł pracy, stopień lub tytuł naukowy oraz imię i nazwisko Promotora pracy

-   streszczenie w języku polskim i angielskim

-   spis treści w języku polskim i angielskim

Bardzo prosimy o dostarczenie (najpóźniej tydzień przed obroną) do właściwego dziekanatu kompletu niezbędnych wypełnionych dokumentów:

-  wydruk z APD oświadczenia dotyczącego praw autorskich oraz udostępnienia pracy dyplomowej

-  wypełniony formularz dotyczący odbywania praktyk w języku polskim i angielskim ( w przypadku ubiegania się o odpis dyplomu w języku angielskim)

-  oświadczenie o badaniu losów absolwentów (strona internetowa UWM zakładka Studenci –  badanie losów absolwenta http://losyabsolwentow.uwm.edu.pl wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych

- podanie dotyczące wydania dyplomu (wybór wariantu)
Poniżej w załączniku zamieszczono formularze dokumentów do pobrania .

Osoby, które uczestniczyły w programach wymiany studentów (MOST, ERASMUS) lub legitymują się działalnością w organizacjach studenckich, kołach naukowych itp. na formularzu dotyczącym praktyk umieszczają te informacje w języku polskim i angielskim i składają razem zaświadczenia potwierdzające w/w osiągnięcia.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu dyplomowego jest uregulowanie wszelkich zobowiązań finansowych wobec Uniwersytetu.

Warunkiem wydania absolwentowi dyplomu i pozostałych dokumentów po ukończeniu studiów jest wypełnienie elektronicznej karty obiegowej dostępnej w usosweb  (zakładka „dla wszystkich” i dalej „obiegówki”).

W przypadku studentów kończących studia licencjackie na naszym Wydziale, którzy będą potrzebowali zaświadczenia, aby rekrutować się na studia magisterskie na naszym Wydziale, informujemy, że zaświadczenie takie będzie automatycznie przekazywane przez właściwy dziekanat do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Nie będzie zatem konieczności występowania z podaniem o wydanie tego dokumentu.

TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI

PODCZAS TEGOROCZNYCH EGZAMINÓW DYPLOMOWYCH!!!