Drodzy Studenci, od poniedziałku 30 marca 2020 r. ruszamy z regularnym kształceniem zdalnym

Drodzy Studenci,

w związku z Zarządzeniem Nr 37/2020 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 26 marca 2020 roku dotyczącym spraw związanych z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem SARS-COV-2 (http://www.uwm.edu.pl/egazeta/koronawirus-zarzadzenie-rektora) od poniedziałku 30 marca 2020 r. ruszamy z regularnym kształceniem zdalnym.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Was w pigułce najważniejsze informacje dotyczące organizacji naszej wspólnej pracy:

1) zajęcia odbywają się zgodnie z aktualnie obowiązującym planem, zatem plan wyznacza godziny rozpoczęcia poszczególnych spotkań online z nauczycielami akademickimi.

2) bezpośrednio od swoich nauczycieli dostaniecie na maile w domenie uczelnianej informacje o tym, z jakiej platformy będziecie korzystać przy realizacji zajęć z danego przedmiotu. Do wyboru wykładowców są obecnie dwie platformy - Microsoft Teams lub Moodle, z możliwością wykorzystywania także dodatkowych narzędzi według bieżących potrzeb. Zwróćcie uwagę, że kontakt jest możliwy tylko poprzez uniwersyteckie adresy mailowe wygenerowane przez USOS. Tylko za pomocą tych adresów jest możliwe logowanie się do ww. platform. Zatem zadbajcie o to, by regularnie sprawdzać swoją pocztę.

Na prośbę nauczyciela macie obowiązek przyłączenia się do takich zdalnych grup.

3) Zachęcamy do zapoznania się z materiałami szkoleniowymi:

- na temat platformy Moodle: https://moodle.uwm.edu.pl/moodle/course/index.php?categoryid=251

- na temat Microsoft Teams: https://moodle.uwm.edu.pl/moodle/course/view.php?id=1430

Załączamy też prostą obrazkową instrukcję pobierania oraz logowania się do Microsoft Teams: https://tinyurl.com/robd5sz

Pamiętajcie, że dla nas wszystkich – zarówno dla Was, jak i pracowników WNS – jest to zupełnie nowe doświadczenie. Wszyscy będziemy się dopiero uczyć tego systemu pracy i z tego powodu prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

I Wam, i sobie w tym niezwykle trudnym czasie życzymy owocnej pracy online oraz interesujących naukowych spotkań w przestrzeni wirtualnej, a w najbliższym czasie upragnionego powrotu do sal zajęciowych i spotkań face-to-face.