Dr hab. Sławomir Przybyliński, prof. UWM wśród najlepszych wykładowców olsztyńskiego Uniwersytetu Dzieci

Olsztyński Uniwersytet Dzieci zainaugurował już rok akademicki 2019/2020. Młodzi studenci spotkali się ze swoimi wykładowcami 14 września w auli Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Nagrodzili także najlepszych z nich.

Olsztyński ośrodek Uniwersytetu Dzieci powstał w 2010 roku. "W tym roku na dzieci i nastolatków, czyli studentów Uniwersytetu Dzieci czeka szereg niesamowitych warsztatów i wykładów, które poprowadzą wybitni naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To możliwość poznania i doświadczenia bezpośrednio miejsca, gdzie powstaje nauka na najwyższym poziomie. Na pewno nie będzie nudy!" - mówiła nam dyrektor olsztyńskiego ośrodka fundacji Uniwersytet Dzieci Magdalena Drozdowicz.

Choć rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 została już zamknięta - przedstawiciele olsztyńskiego Uniwersytetu Dzieci wciąż zapraszają na zajęcia. "Gdyby ktoś z Państwa chciał zapisać swoją pociechę na zajęcia i otworzyć przed nią na oścież okno wiedzy, zapraszamy do kontaktu z naszym dziekanatem. Postaramy się takie miejsce znaleźć!"

Podczas tegorocznej inauguracji wręczono także nagrody dla najlepszych wykładowców poprzedniego roku akademickiego. "Wykładowca roku to nagroda przyznawana przez dzieci, które spośród setek naukowców wybierają tych, którzy ich zdaniem w najbardziej przystępny i przyjazny sposób przekazują skomplikowane zagadnienia na temat otaczającego nas świata" - tłumaczy Magdalena Drozdowicz.

Tytuł wykładowcy roku przynano w dwóch kategoriach - za wykłady i warsztaty. A to lista nagrodzonych:

Nagrody za wykłady:
1. miejsce: prof. dr hab. n. med. Jerzy Gielecki (Wydział Lekarski UWM)
Wyróżnienia:
- dr hab. Sławomir Przybyliński, prof. UWM (Prorektor ds. kadr UWM)
- Grzegorz Michalski (firma Kriosytem Wrocław)

Nagrody za warsztaty:
1. miejsce:  dr Maria Michalczyk (Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM)
Wyróżnienia:
- dr Kamil Kotliński (Wydział Nauk Ekonomicznych UWM)
- pracownicy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie: Marcin Szwarc, Maciej Rosiński, Sebastian Szepel i Robert Najmowicz

Na koniec uroczystości prof. Andrzej Krankowski wygłosił wykład pt. "Jakie informacje zakodowane są w falach radiowych?"

Źródło: