Dr hab. Sławomir Przybyliński, prof. UWM - dziekan Wydziału Nauk Społecznych członkiem Zespołu do spraw wypracowania wzorców projakościowych kształcenia na kierunkach pedagogicznych oraz kierunkach z prowadzona specjalnością nauczycielską

Dr hab. Sławomir Przybyliński, prof. UWM - dziekan Wydziału Nauk Społecznych, został powołany przez Przewodniczącego Polskiej Komisji Akredytacyjnej w skład Zespołu do spraw wypracowania wzorców projakościowych kształcenia na kierunkach pedagogicznych oraz kierunkach z prowadzona specjalnością nauczycielską. Celem Zespołu jest wypracowanie wzorców projakościowych dla kierunków pedagogicznych oraz kierunków z prowadzoną specjalnością nauczycielską, dostosowania programu praktyk pedagogicznych i nauczycielskich, a także standardów kształcenia nauczycieli do aktualnych potrzeb rynku pracy. Należy również wspomnieć, iż dr hab. S. Przybyliński, prof. UWM jest także ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej w zespole nauk społecznych i prawnych, w ramach którego akredytuje m.in. kierunki pedagogika i pedagogika specjalna.