Dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM Prezydentem Elektem Międzynarodowego Stowarzyszenia Children’s Identity and Citizenship European Association

Dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM, Kierownik Katedry Psychologii Rozwoju i Edukacji na Wydziale Nauk Społecznych została Prezydentem Elektem Międzynarodowego Stowarzyszenia Children’s Identity and Citizenship European Association (CiCeA).

W lutym odbyły się wybory na stanowisko Prezydenta Elekta CiCeA. W głosowaniu internetowym, w którym brali udział wszyscy członkowie Stowarzyszenia wybrano nowego prezydenta elekta, który będzie pełnił 6-letnią kadencję wspierając rozwój organizacji jako Prezydent Elekt, Prezydent a następnie Past Prezydent.

Dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Stopień doktora uzyskała w 1998 roku (UW w Warszawie) a doktora habilitowanego w 2011 roku (UMK w Toruniu).  Obecnie kieruje Katedrą Psychologii Rozwoju i Edukacji na Wydziale Nauk Społecznych UWM. Jest członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Rozwoju Człowieka, członkiem Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Z-cą przewodniczącego Olsztyńskiego Oddziału PTP. W latach 2006-2010 była też członkiem Komitetu Naukowego Europejskiej Fundacji Nauki. Prowadzi badania nad zjawiskiem odpowiedzialności i społecznej partycypacji. Jest autorką i redaktorem 7 książek wydanych w Polsce i za granicą m.in. Odpowiedzialność dzieci, Psychologiczne Portrety Młodych Obywateli (z Anną Zalewską), Future Citizens (z Anną Zalewską i Alistairem Ross), Citizenship in Post Soviet Times (z Anną Zalewską i Kerrym Kennedym) i ponad 70 artykułów naukowych. Jest kierownikiem krajowych i międzynarodowych projektów badawczych finansowanych przez NCN, ESF, Fundację Wyszehradzką, CiCeA. Działa też aktywnie dla rozwoju i popularyzacji wiedzy psychologicznej. Jest coachem, prowadzi szkolenia z zakresu budowania relacji interpersonalnych i przywództwa. Jest ekspertem firm doradczych (Deloitte, PwC), publikuje też w czasopismach branżowych (np. Harvard Business Review, Personel i Zarządzanie).

Children’s Identity and Citizenship European Association jest organizacją zrzeszającą akademików i praktyków z różnych dyscyplina naukowych - psychologów, pedagogów, socjologów i politologów – którzy zajmują się zagadnieniami edukacji i rozwoju aktywności obywatelskiej młodych ludzi (dzieci, młodzieży i młodych dorosłych) w kontekście narodowym i europejskim oraz kwestiami z nim związanymi: tożsamość, problemy mniejszości, terroryzm, dyskryminacja, ochrona środowiska, zdrowia, prawa jednostki, partycypacja społeczna, działalność charytatywna etc. Stowarzyszenie: (1) zrzesza pracowników naukowych 50 wyższych uczelni z 28 europejskich krajów, a ponadto Kanady, USA i Hong Kongu, (2) organizuje coroczne letnie szkoły doktorantów i międzynarodowe konferencje naukowe (dotychczas XVI), gromadzące ok 150 osób z całego świata, na których następuje wymiana doświadczeń i badań oraz podejmowane są inicjatywy badawcze, (3) posiada sieć centrów badawczych (w tym jedno ulokowane jest w UWM), które są ośrodkami wspierającymi badania, (3) wydaje czasopismo naukowe Citizenship Teaching and Learning Journal we współpracy wydawcą brytyjskim INTELLECT poświęcone zagadnieniom obywatelstwa młodzieży i młodych dorosłych  http://www.cicea.eu/