Dr Cezary Kurkowski o planach Fundacji Żak UWM w Olsztynie

C. K.

Od początku tego roku pracą Fundacji ŻAK Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kieruje dr Cezary Kurkowski. Obowiązki prezesa przejął w trudnym momencie. Część domów studenckich od kilku miesięcy stoi pusta. Ograniczona jest także działalność punktów gastronomicznych w miasteczku akademickim. Jaki ma plan na najbliższe miesiące? Posłuchajcie!

Dr Cezary Kurkowski na Uniwersytetecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie pracuje od 20 lat. Do tej pory związany był głównie z Wydziałem Nauk Społecznych, gdzie pełnił funkcję Prodziekana ds. kształcenia i rozwoju (2016-2020). Współpracował także ze studentami w teatrze Cezar. Założył go z grupą przyjaciół w 1997 roku. A dziś opiekuje się grupą młodych aktorów.

Funkcię prezesa Fundacji ŻAK UWM w Olsztynie objął w trudnym czasie. "Ale ja lubię wyzwania" - podkreślał w studiu Radia UWM FM. "W całej Polsce możemy zauważyć trudności w branżach: gastronomicznej i hotelarskiej. A takie usługi świadczymy na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Tęsknimy bardzo za studentami. Ale mam nadzieję, że już w październiku z początkiem nowego roku akademickiego wrócą i będziemy mogli patrzeć na pięknie zmieniające się Kortowo. Faktycznie - część akademików mamy zamkniętych. W gastronomii działamy w tej chwili na 50 procent. Nie możemy się doczekać, kiedy się to skończy, bo fundacja działa przede wszystkim na rzecz młodzieży akademickiej."

Najbliższe miesiące fundacja chce wykorzystać m.in. na remont jednego z domów studenckich. "Nie stoimy w miejscu, tylko cały czas się rozwijamy. Przygotowujemy się do nowego roku akademickiego, ale też Akcji Lato. Jak wiemy - w wakacje miasteczko żyje dziećmi, młodzieżą i sportowcami.  Natomiast w tej chwili w przygotowaniu mamy remont akademika nr 10. Rozpocznie się niebawem i ma się skończyć z końcem tego roku akademickiego. Będą w nim pokoje jednoosobowe, czyli wchodzimy w nowe, dodatkowe standardy. Ponadto już od 15 marca uruchamiamy elektroniczny dostęp do domów studenckich. Zaczynamy od akademików nr 7 i nr 1. Potem sukcesywnie będziemy dołączać kolejne. Student będzie mógł funkcjonować będzo niezależnie - bezobsługowo wejść do obiektu i swojego pokoju. Wymaga tego od nas rozwój. Próbujemy wprowadzać na uniwersytecie nowoczesne technologie."

Co jeszcze zmieni się w najbliższym czasie w obiektach zarządzanych przez fundację ŻAK Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie? Z drem Cezarym Kurkowskim spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Fundacja ŻAK UWM w Olsztynie pracuje obecnie nad strategią rozwoju na lata 2021-2023. "Jest ona oczywiście zgodna ze Strategią Rozwoju UWM na lata 2021-2030" - podkreśla dr Cezary Kurkowski.

Źródło: http://www.uwmfm.pl/news/126/czytaj/7334/plany-fundacji-zak-uwm-w-olsztynie.html