Dodatkowy milion na wyposażenie nowej siedziby dwóch wydziałów

Budowa
Wkrótce rozpoczną się pierwsze zakupy wyposażenia nowej siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych. Senat UWM zdecydował o przekazaniu na ten cel dodatkowego miliona złotych.

Specjalne stalowe podstawy do stołów konferencyjnych, płyty meblowe, z których zostaną wykonane meble do gabinetów, to prawdopodobnie pierwsze zakupy do nowej siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych. Decyzją Senatu, podjętą na kwietniowym posiedzeniu, oba wydziały otrzymały na zakup wyposażenia dodatkowy milion złotych. Pieniądze pochodzą z tzw. rezerwy budżetowej uczelni i zostały przyznane na wniosek dziekanów obu wydziałów.

- Stal bardzo podrożała, zatem kwota 12 tys. zł, które wydalibyśmy w tym miesiącu, za trzy miesiące urosłaby do 24 tys. zł. Aby nie płacić tyle, bo i tak będziemy musieli to kupić, uruchomione zostały te pieniądze - wyjaśnia prof. dr hab. Joannna Ostrouch-Kamińska, dziekan Wydziału Nauk Społecznych.

Nowy budynek zgodnie z harmonogramem ma zostać oddany do użytku w czerwcu przyszłego roku, ale prace budowlane posuwają się w takim tempie, że bardzo prawdopodobne staje się ich wcześniejsze zakończenie. Oba wydziały już kompletują więc wyposażenie swej nowej siedziby.

- Zostały wybrane krzesła, fotele, biurka, ławki dla studentów, nawet tkaniny i wykończenia. Wszystko jest gotowe. Za chwilę ruszą zakupy. Nie dzielimy tego na poszczególne wydziały, bo przecież z sal, auli wykładowych i korytarzy będziemy korzystać wspólnie – mówi prof. Ostrouch-Kamińska.

Nowy budynek otrzyma wykończenie w stylu industrialnym i minimalistycznym. Dominującymi kolorami będą różne odcienie szarego i biel (płytki gresu na podłogach). Ościeżnice będą w kolorze czarnym a okucia okienne grafitowe. Klimatu ciepła dodadzą dębowe drzwi wewnętrzne.

- Będzie przepięknie! My nie możemy się już doczekać, kiedy przekroczymy progi naszej nowej siedziby. Być może będzie to już semestr zimowy w nowym roku akademickim. Czekamy na decyzje wykonawcy - dodaje dziekan Ostrouch-Kamińska.

Nowa siedziba WPiA i WNS to jedna z największych inwestycji UWM w ostatnich latach. Budynek będzie mieć ponad 12,5 tys. m2 powierzchni. Każdy wydział otrzyma ponad 2 tys. m2 do własnej dyspozycji, oprócz tego ponad 7 tys. m2 to część wspólna. Elewacja budynku zostanie częściowo wykończona okładziną z cegły klinkierowej. Obiekt nawiązuje wyglądem do zabytkowej architektury starej części Kortowa, ale będzie także współgrać z nową zabudową.

Źródło: http://www.uwm.edu.pl/egazeta/dodatkowy-milion-na-wyposazenie-nowej-siedziby-dwoch-wydzialow