65. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

3 lutego 2024 roku w Instytucie Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. To już 65. edycja, w której najlepsi uczniowie z etapu szkolnego rozwiązywali test związany z tematem przewodnim.

Tegoroczny Blok zmienny dotyczył „20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”. Do Etapu Centralnego, który będzie miał miejsce w Warszawie (06-07.04.2024 r.) zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Dariusz Dobrzyński – I Liceum Ogólnokształcące w Kętrzynie – nauczyciel: mgr Małgorzata Niedźwiecka

2. Kacper Trykacz – IV Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie

3. Gabriela Prusek – XIII Liceum Ogólnokształcące Katolickie w Olsztynie – nauczyciel: Damian Szweda

4. Aleksander Kwiatek – II Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie – nauczyciel: mgr Beata Fronczak-Duńczyk

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok !!!

Przewodniczący Komitetu Okregowego: prof. dr hab. Arkadiusz Żukowski

Członkowie Komisji: dr hab. Wojciech Kotowicz, dr Karolina Tybuchowska-Hartlińska

Sekretarz Okręgowy: mgr Anna Brzózka