STUDIA PODYPLOMOWE W ZAKRESIE PEDAGOGIKI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ

Studia Podyplomowe ,,Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza”przeznaczone są dlaabsolwentów studiów wyższych(  licencjackich i magisterskich), którzy chcą uzyskać kwalifikacje zawodowe potrzebne do wykonywania pracy w placówkach szkolnych( na stanowisku pedagoga szkolnego , opiekuna-wychowawcy w świetlicach szkolnych i środowiskowych, świetlicach wspierających ( min. świetlice socjoterapeutyczne, ogniska wychowawcze); placówkach opiekuńczo- wychowawczych( pogotowie opiekuńcze,  dom dziecka, internat) oraz w domach pomocy społecznej i w zakładach opiekuńczo-leczniczych.

Program studiów  obejmuje zagadnienia z zakresu pedagogiki opiekuńczej, metodyki pracy  opiekuńczo-wychowawczej i pracy z rodziną, gerontologii, profilaktyki, zagadnień prawnych i organizacyjnych w zakresie opieki i wychowania, pracy z grupą, zagadnienia z zakresu metodyki pracy korekcyjno-kompensacyjnej z dziećmi, podstawy psychologii rozwojowej a także praktykę pedagogiczną. Studia spełniają wymogi zawarte w Rozporządzeniu Ministra Nauki  i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 roku w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela oraz w rozporządzeniu MEN z dnia 12 marca 2009 w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

Absolwenci uzyskują uprawnienia do wykonywania zawodu pedagoga opiekuńczego.

Studia trwają 3 semestry, łącznie 350 godzin. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym – zjazdy sobotnio-niedzielne.

• formularz podania wydrukowany z systemu IRK UWM;
  • odpis dyplomu studiów wyższych;
  • kserokopia dowodu osobistego;
  • potwierdzenie posiadania kwalifikacji pedagogicznych;
  • jedno zdjęcie legitymacyjne.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń w systemie IRK UWM

Opłata za semestr wynosi 1250 (istnieje możliwość rozłożenia tej kwoty na raty).

a) Kierownik studiów:

dr Maria Truszkowska (89) 524 62 48